wz
BRNĚNSKÁ
ŠESTNÁCTKA
51. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO SOUTĚŽNÍHO FESTIVALU KRÁTKOMETRÁŽNÍCH HRANÝCH FILMŮ
13.-17. 10. 2010      
         
menu16
 
      KONTAKT
      O FESTIVALU
      RECENZE
      DĚTSKÁ SEKCE
      VÝSLEDKY
      RETRO
      FOTOGALERIE
      PARTNEŘI
      PŘÁTELÉ
 

       
  OCENĚNÉ FILMY  
   
 
    MEZINÁRODNÍ POROTA 51. ROČNÍKU BRNĚNSKÉ ŠESTNÁCTKY  
   
ROZHODNUTÍ MEZINÁRODNÍ POROTY 51. ROČNÍKU
MEZINÁRODNÍ VÝBĚROVÉ SOUTĚŽE NEKOMERČNÍCH HRANÝCH FILMŮ
BRNĚNSKÁ ŠESTNÁCTKA:

Mezinárodní porota soutěže krátkých filmů pracovala v tomto složení :

Předseda:

    Mirek Janek, režisér a pedagog, ČR

Členové:

    Eva Hrozková, dramaturgyně, filmová publicistka a překladatelka, ČT Praha, ČR
    František Nejedlý, filmový historik, ČR
    Vera Szepesvári, filmová publicistka, Maďarsko
    Vladimír Mlčoušek, scénárista a pedagog, Slovensko

Mezinárodní porota 51. ročníku Brněnské šestnáctky zhlédla 74 filmů a po závěrečném hodnocení rozhodla takto:


HLAVNÍ CENA Hlava plná filmů

Väkivaltaa jakuvaamataitoa – Violence and Arts – Násilí a umění – Gewalt und Kunst
Terjo Aaaltonen/Finland/S


ZLATÉ MEDAILE

Kategorie: Amatér

Extinción II – La cuadratura de los círculos – Extinction II – Quadrature of the circles Vyhasnutí – Kvadratura kruhu
Fernando Usón/Spain

Kategorie: Student

Quan  
Karzan Kader/Sweden (Vietnam)

Kategorie: Nezávislý profesionál

El orden de las cosas  Řád věcí
César y José Esteban Alenda/Spain   


STŘÍBRNÉ MEDAILE

Kategorie : Amatér

Levedad – Lightness  Lehkost
Lucia del Rio/Spain

Kategorie: Student

Grobari The Gravediggers
Bartek Cierlica/Poland

Kategorie: Nezávislý profesionál

Que divertido – This Is Fun – To je směšné
Natalia Mateo/Spain

El cortejo – The Cortége
Marina Seresesky/Spain


BRONZOVÉ MEDAILE

Kategorie : Amatér

Aprilis Suskhi – The April Chill – Dubnové ochlazení
Tornike Bziava/Georgia

Kategorie: Student

Guided Tour
Behnjamin Freidenberg/Israel

Kategorie: Nezávislý profesionál

Jesusito de mi vida – Dear Child Jesus
Jesús Pérez-Miranda/Spain


ČESTNÁ UZNÁNÍ

Kategorie: Amatér

Andělé na kolejích
Ondřej Hejna/CR

Kategorie: Nezávislý profesionál

The Fence  Ogrodzenie
Tomasz Matuszczak/Poland

Brno  16. 10. 2010
Miroslav Janek, v. r.
    Předseda  mezinárodni poroty B 16

 
 
     ZVLÁŠTNÍ CENA ŘEDITELE  
   
ZVLÁŠTNÍ CENA pro nejzajímavější film přítomného autora věnovaná Brněnským kulturním centrem a udělená ředitelem BKC.

Členové poroty:

    Monika Šimková
    Jan Nováček
    Šárka Tryhuková

10.000,- KČ

Marea alta
Barbara Ochoa/México

Brno, 16. 10. 2010
Mgr. Monika Šimková, v. r.
    Ředitelka
    Brněnské kulturní centrum


 
    STUDENTSKÁ POROTA 50. ROČNÍKU BRNĚNSKÉ ŠESTNÁCTKY   

ROZHODNUTÍ STUDENTSKÉ POROTY 50. ROČNÍKU BRNĚNSKÉ ŠESTNÁCTKY

Studentská porota pracovala ve složení:
 
    Eliška Malečková,ČR
    Michaela Čajková,Slovensko
    Dongyup Shin, Jižní Korea
    Sara Pilchman, USA
    Joanna Brzykcy, Polsko


Hlavní cena „Malá hlava plná filmů“

El orden de las cosas 
Řád věcí
César y José Esteban Alenda/Spain/IP

Zvláštní uznání

Putain Lapin – Děvka a králík
Guerin Van de Vorst/Belgium/IP

Muñecas – Dolls 
Panenky
Miguel Salgado/Mexico/S

Brno, 16. 10. 2010

Eliška Malečková, v. r.
    Předseda studentské poroty
    

  CENA PETRA HVIŽDĚ

CENA PETRA HVIŽDĚ,
určená mladým nadějným tvůrcům,
udělovaná Sdružením pro B16 a alternativní film.

Členové poroty
:

    Katrin Taubingerová

    Šárka Tryhuková
    Miloš Henkrich

Aprilis Suskhi 
The April Chill – Dubnové ochlazení
Tornike Bziava/Georgia/A


Čestná uznání Sdružení pro B 16

Deng – Voices 
Hlasy
Filiz Işik Bulut/Turkey/IP
 
Andělé na kolejích
Ondřej Hejna/CR/A

Brno, 16. 10. 2010
Katrin Taubingerová, v.r.
    Předsedkyně Sdružení pro Brněnskou šestnáctku



     

Cena Petra Hviždě
je zvláštním oceněním pro film či video mladého tvůrce.
Je tu, aby připomínala nám všem jak křehký je lidský život a jak tragické je, když předčasné skončí, zejména pak je-li jeho nositelem tak talentovaná a silná osobnost jako byl náš dobrý kamarád a blízký spolupracovník, Petr Hvižď.
Nadějný mladý režisér, který natočil řadu krátkých hraných filmů: "Poslední pozvání", "Stínohra" (1984), "Útočiště" (1986) a dvakrát vyhrál Brněnskou 16. Následovalo přijetí na FAMU, kde natočil středometrážní film "Vykladač snů"(1990).  V roce1994 celovečerní debut film "Řád". Pro českou televizi Brno natočil povídky Úpis a Třináctou klec, ale především dokumenty o sv. Vojtěchovi, ale také dokumenty Možnosti hrdinů, dvoudílný cyklus Dukla -krev a mýtus a třídílný Stínoví vojáci. Za svou dokumentární práci získal také ocenění - televizního Trilobita, Pierota i ocenění na olomouckém Academia filmu.
Tvůrcem této ceny je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

 
  Výsledky50 retro